Hõbedane päev Kuldres

p757872577-5Aprillikuu kolmandal päeval said Võrumaa KOV võistkonnad kokku Kuldres, et pidada maha võrkpalliturniir. Üritus oli väga hästi korraldatud ja sportlik päev möödus väga ladusalt, selle eest muidugi suur tänu korraldajatele. Sel korral oli üle pikkade aastate esindatud ka Meremäe vald, kes saavutas võõrustajate järel teise koha. Hõbedasse võistkonda kuulus vallavanem Rein Järvelill, abivallavanem   Kristjan Vilu, noorsootöötaja Sirle Muiste, õpetajad Hele Kroon, Aira Tarros ja Rein Tarros ning endine õpetaja Tarvet Päkk. Siinkohal sooviks veelkord tänada kõiki vastasvõistkondi, kelle lahkel loal võis Tarvet meie võistkonnaga liituda. Reeglina pidid võistkonnad koosnema omavalitsuse, volikogu,   komisjonide või allasutuste liikmestest, ametnikest ja töölistest.

Võistluspäev algas lahinguga võõrustajate vastu, alustuseks tuli vastu võtta 0:2 kaotus Urvastelt. Teise kohtumise võitsime Võru valla vastu geimidega 2:0 ja lugesime oma päeva juba kordaläinuks, aga süüses kasvab isu. Viimane kohtumine alagrupis oli ja Haanja valla vastu ja lihtne matemaatika ütles, et 2:0 võit tagaks meile koha nelja parema hulgas. Esimene geim kulges üpris tasavägiselt, aga lõpp kaldus siiski meie kasuks. Teine geim sujus võrdselt umbes keskpaigani, kust alates vallavanema 8 järjestikust pallikut, sealhulgas nii mõnigi serviäss viis meid poolfinaali. Edasi ootasime huviga Antslas peetud alagrupmängude tulemusi ja kogu meie võistkonna rõõmuks võitis sealse alagrupi väga pingelises heitluses Rõuge vallaga meie naabrid Vasteliina vald. Seega saime poolfinaalis madistada oma naabritega. Väga hea emotsioon ja oluliselt paranenud koostöö viisid meid esimeses geimis 21:16 võidule, teises geimis Vastseliina kosus ja võttis 19:21 geimivõidu, kuid parem punktide vahe viis finaali Meremäe võistkonna. Finaalivastane oli meie päeva esimene ehmatus – Urvaste. Esimene geim kulges võrdselt skoorini 10:10 ja sealt edasi lagunes meie mäng täielikult, põhjuseks siis pingelangus, väsimus, kogenematus, vastase paremus, mõni muu faktor või kõik kokku, seda ei oska enam öelda, aga hõbade medal kaelas, tuju hea ja kõik hea! Meie võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Aira Tarros.

Kokkuvõtvalt oli turniiri paremusjärjestus järgmine: 1. Urvaste vald 2. Meremäe vald 3. Rõuge vald 4. Vastseliina vald 5. Võru vald 6. Antsla vald 7. Haanja vald