Edulood

Lilia ja Udo (pensionärid) lugu

Peaaegu kaks aastat otsisime vaikset ja looduskaunis paigas asuvat elukohta.

Siia Meremäele jõudes oli selge, et siin on olemas kõik see mida tahtsime – sobilik korter, rahulik keskkond ja ilus loodus. Üllatusena tõdesime, et siin on väga head võimalused  oma vaba aega tegusalt sisustada.

Vallarahvale soovime, et ka teised oskaksid  iga päev meie ümber olevat ilu näha!

Joel G.-P. Kuhlmann / Prantsusmaalt  Meremäele kolinu

Meremäe maastik ja loodus meenutab väga minu kodukohta Prantsusmaal Lorraine maakonnas. Kui ma Meremäe valda 2011 aastal jõudsin, eelnevalt tutvunud nii Lapimaa, Tallinna, Tartu, Lääne- ja Pärnumaaga, sai mulle kohe selgeks, et siin on see koht, kus ma tahan elada. Kaunis loodus, lahked inimesed, ning ametliku asjaajamise lihtsus. Ametnikud oma töös on vastutulelikud, tõhusad ja naeratavad.

Meremäe vald on hea asukohaga, hea perspektiiviga tänu säilinud kultuurile ja looduskeskkonnale. Eestis eristuvad ka väga selgelt neli aastaaega, ja see mulle meeldib.

Hobi ja uute projektide jaoks on minu uus kodu parimate võimalustega. Kasvatan tõukoeri Pumi. Koer Csipke on maailmameister ja Euroopa meister. Tahan siin, oma uues kodus, korraldada peale 2014 aasta Helsingi maailmameistrivõistlusi Pumi`de nädala.

Professionaalsest küljest pakun oma abi ja teadmisi kohalikele noortele ralli või moto alal, ka tunnen isiklikult maailmameistreid selle alal.

Minu kodul on väga hea asukoht, võimalus teha oma asju, liikuda edasi.

Olen uhke Eesti ID-kaardi peale ja ei kahetse siia piirkonda elama asumist.

Vaata Joeli tegemistest!

 Viivika Kooser – tulnud ja jäänud

Teadmiseks kõikidele, kes elavad Meremäe vallas – Meremäe on meie võrra parem paik.   90-datel oli Meremäelt minejaid palju, peamiselt noored pered lastega. Meie jäime siia selleks, et teistel oleks hea tulla. Meremäele jäid tugevamad, siin ei ole võimalust logelemiseks. Meremäe ei ole kaugel ja siin on veel palju avastamata kohti ning valgeid laike, millele mahuvad tulijad.

Elus peab edasi rühkima, enne tõusmist laskuma ja vastupidi. Kogu aeg on vaja minna, et teada saada, missuguseid üllatusi elul sulle veel pakkuda on. Aina ja aina teada saada kuhu see tee viib või mis selle käänaku taga on. Meremäe vald on geograafiliselt just selline nagu elu.

Meremäe on ja jääb meile, meie lastele ja lastelastele parimaks elamise kohaks. Ma ei ole kunagi kahetsenud, et sattusin Meremäele ja siia jäin.